Ekonomi

Her yıl yenileri gerçekleştirilen iş forumları katılımcılarına farklı bir bakış açısı kazandırarak daha önce düşünemedikleri ya da göremedikleri fikirleri görmeleri açısından büyük fayda sağlamaktadır. Büyük ölçüde küreselleşen dünya ekonomisinde söz sahibi olmak isteyen şirketlerin farklı bakış açılarına sahip olmaları gerekmektedir. Kendisini geliştirmek ve global düzene ayak uydurmak isteyen iştirakler için iş ve ekonomi forumları çok önemli bir konu haline gelmiştir.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen sayısız şirketin, yatırımcının ve iştirakin katılım sağladığı uluslarası iş ve ekonomi forumları, katılımcılarının yenilikçi fikirler sunduğu, kendi görüş ve projelerini belirttiği en önemli platformlardan biridir. Türkiye’de gerçekleştirilen çok önemli uluslarası konferansların şüphesiz merkezi olan İstanbul her yıl birçok iş ve ekonomi forumuna ev sahipliği yapmaktadır. Bu forumlara katılan iştirakler daha önce fark edemedikleri bir eksiği fark edip bu eksikliklerini giderme ve daha hızlı büyüme şansına sahip olabilirler.

Nüfus olarak büyüyen Türkiye’yle birlikte Türkiye ekonomisi de büyümekte ve Türkiye’nin ekonomi başkenti olan İstanbul her sene bu iş forumları dolasıyla dünyanın dört bir yanından büyük ve önemli şirketlere, iştiraklere, politikacılara kapılarını açmaktadır. İş forumlarına katılan iştirakler sadece kendi görüşlerini belirtmekle kalmayıp diğer katılımcıların fikirlerinden ve görüşlerinden de yararlanmaktadırlar. Öbür taraftan bu sayede proje ve fikirlerine iş ortağı olabileceğini düşündükleri potansiyel şirketlerle ve yatırımcılarla iş ortağı olabilme şansına sahip olan katılımcılar ufuklarını genişletip farklı düşünce ve projeler de geliştirebilirler.

Küçük büyük her şirket farklı bakış açıları kazanmak için ve perspektif kazanmak için bünyesinde çalıştırdıkları birçok alanda uzmana ve danışmana büyük meblağlar ödemekte buna rağmen gelişme sağlayamamaktadırlar. İşte bu noktada iş forumları, şirketlerin büyük meblağlar ödemeden kendi pozisyonlarında başarılı olmuş diğer şirketlerin üst düzey yöneticileriyle birebir görüşme sağlayıp fikir alışverişinde bulunmalarını sağlamaktadır. Futurallia İstanbul İş Forumu bireysel yatırımcıların, küçük ve büyük şirketlerin, bir çok sivil toplum örgütü yetkililerinin ve önemli devlet adamlarının katılım sağladığı ve forum boyunca fikir alışverişi yaparak kolayca yeni görüşler elde ettiği bir nevi ücretsiz danışmanlık platformudur.