Ekonomi, İş Forumları

İş forumları şirketlerin kendilerini piyasada tanıtmaları konusunda küçük büyük birçok işletme, girişimci ve iştirake imkan tanımaktadır. Ekonomik olarak büyük ölçüde globalleşen dünyada bu iştiraklerin kendilerini tanıtmaları, fikirlerini ve projelerini yerli ve yabancı birçok yatırımcıya göstermeleri büyüme gelişme planları için oldukça önemli bir konu. Her yıl yapılan bu iş forumları sayesinde oluşturulan fikirler birçok şirkete ve iştirake ilham kaynağı olmaktadır.

Türkiye’de ekonominin başkenti haline gelen İstanbul’da gerçekleştirilen birçok yatırımın yanı sıra gerçekleştirilen iş forumları da bu yatırımların ilerlemesi ve gelişmesi açısından çok büyük önem teşkil etmektedir. Bu iş forumları sayesinde katılım sağlayan iştirakler, işletmeler ve şirketler yalnızca kendi tanıtımlarını yapmakla kalmayıp katılan diğer iştiraklerle kurdukları bağlantılar sayesinde dünyaya da açılmaktadırlar.

Her geçen yıl daha fazla iş forumuna ev sahipliği yapan İstanbul, birçok yerli ve yabancı kuruluşa ev sahipliği yapmaktadır. Büyük ve önemli yatırımcıların katılım sağladığı bu iş forumları katılımcıların sadece reklamını veya tanıtımını yapmadığı bunun yanında potansiyel müşterilerinin de güvenini kazandığı platformlardır. Bu sebeple büyük şirketlerin ve katılımcıların bulunduğu iş forumlarına katılmak şirketlerin tanınmasını arttırmakla birlikte dünya çapında bir güvenilirliğe sahip olmalarını sağlamaktadır.

Günümüz dünyasında medyada bir ürünün, şirketin ya da yatırımın tanıtımını yapmak pek de kolay bir şey değildir. Reklam ve tanıtımların pahalıya mal olduğu medya platformlarından dolayı yeni fikirlere sahip ancak yeterli finans kaynağı olmayan yatırımcılar ve iştirakler bırakın dünyaya açılmayı kendi ülkesinde bile iş yapamamaktadırlar. Bu sebepten dolayı ekonomi dünyasında büyük çekişmelerin olduğu günümüz dünyasında küçük şirketlerin ayakta kalması pek de mümkün olmamaktadır. Tam da bu noktada İstanbul gibi ekonominin başkenti olan bir şehirde yapılan büyük iş forumları sayesinde katılımcı iştirakler kendi tanıtımlarını hem diğer şirketlere yapabilmekte hem de dünyaya açılma şansı bulup büyük yabancı şirketlerle iş ortaklığı kurma şansı kazanabilmekte.

Türkiye’nin ekonomi başkenti olan İstanbul’da gerçekleştirilen Futurallia İstanbul sayesinde katılımcılar hem yeni fikirlere erişme imkanı bulmakta hem de kendi fikirlerinin tanıtımlarını diğer şirketlere ve katılımcılara ücretsiz olarak yapabilmekteler.