İş Geliştirme

Son birkaç yıldır, tüm dünyadaki işletmeler ve yatırımcılar iş geliştiricilerin öneminin farkına varmış durumda. Yine de, tüm şirketler ve yatırımcılar tam olarak iş geliştirme yöneticilerinin ne kadar önemli bir rol üstlendiğini anlamamaktadırlar. Büyük bir şirkette önemli bir pozisyonda işe başlayacağınızı düşünün. Çalışacağınız şirket hem sizin yeterliliğinizi test etmek hem de kendi misyonunu, vizyonunu ve ilkelerini öğretmek için size bir dizi eğitim ve oryantasyon etkinliği uygulayacaktır. İş geliştirme forumları da hem bireysel girişimlerin hem de şirketlerin ekonomi dünyasında yapacakları atılımlarda nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda kişileri ve şirketleri eğiten bir rol üstlenmektedir.

Bu yazıda sizlere iş geliştirme forumlarının ne gibi faydaları olduğunu ve başarıya giden yolda neden önemli olduklarını anlatacağız. Üç başlık altında işleyeceğimiz iş geliştirme forumlarının faydaları ana başlıklar halinde şöyledir:

  • İş Geliştirme Aktiviteleri
  • Kamusal İmajı Arttırma
  • Pazar Payınızı Arttırma

İş Geliştirme Aktiviteleri

Pazar araştırması en önemli iş geliştirme aktivitelerinden biridir. İş geliştirme forumları aracılığıyla sektörünüze ait birçok şirketten ve bunların kendi pazar paylarını ve kazançlarını nasıl yükselttiklerinden haberdar olabilirsiniz. Endüstriye dair araştırmalar, işinizi kuracağınız coğrafya ve hangi segmentte çalışmalar yapacağınıza dair fikirler önemli pazar araştırması konularındandır. İstanbul’daki büyük iş forumları sayesinde bu bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

Kamusal İmajı Arttırma

Şirketinizin imajını arttırmak için birçok yol bulunmaktadır. İştirakinize ait internet sitesinin ne kadar iyi olduğu müşterileriniz ve size yatırım yapacak kişiler için çok önemlidir. Çünkü internet siteniz şirketinizin sanal ortamdaki kimliği konumundadır. İnternet sitenizi ve müşterilerinizin gözündeki imajınızı nasıl geliştirebileceğinize dair fikirleri iş forumlarına katılan arge uzmanları ve bilgi teknolojileri uzmanlarının verdiği fikirlerden kolayca elde edebilirsiniz.

Pazar Payınızı Arttırma

Pazar payınızı arttırmanın etkili yöntemlerinden biri de iyi optimize edilmiş bir internet sitesi aracılığıyla yaptığınız araştırmaları, geliştirdiğiniz ürünleri, gelecek planlamalarınızı, yatırım fikirlerinizi müşterilerinize ve size yatırım yapacak potansiyel kişilere sunmaktır. İnternet sitenizin yanı sıra sosyal medya sitelerindeki kimliğinizi oluşturmak ve yaptığınız yeniliklere dair paylaşımlarda bulunmak, müşterilerinizin yaptığı yorumlara cevap vermek ve ürünlerinize dair videolar hazırlamak pazar payınızın artmasında önemli bir rol oynayacaktır.

Pazar payınızı ve kamusal imajınızı nasıl arttıracağınıza dair fikirler alabileceğiniz ve işinizi nasıl geliştireceğinize dair güzel fikirler öğrenebileceğiniz birçok uzmanı çatısı altında toplayan Futurallia İstanbul İş Geliştirme Forumu gelecek planları yapanlar için vazgeçilmez bir tartışma platformu olacaktır.